Opony zimowe – charakterystyka
Nie ma to jak widok samochodu grzęznącego w zaspie śnieżnej. Warto już teraz pomyśleć nad wymianą opon na zimowe lub całoroczne. Przy okazji unikniesz poślizgu.
Warsztaty samochodowe często są odwiedzane w okresie zimowym prze kierowców, którzy zapomnieli o wymianie opon letnich na opony zimowe. Kierowcy dużo zaoszczędzą, gdy przyprowadzą swój samochód do warsztatu przed okresem zimowym. To dużo mniejszy koszt – założyć opony zimowe. Naprawa uszkodzeń karoserii, opon, nadwozia a niekiedy również szyb, po poślizgu na lodzie i śniegu, to naprawdę duży koszt. Jeżeli nie chcesz zakładać opon zimowych to chociaż wybierz takie całoroczne.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które z nich są lepsze. Jednak jest jedna odpowiedź: zadbaj o swoje bezpieczeństwo na drodze w zimie. Taka myśl powinna przyświecać każdemu kierowcy. Opony zimowe są antyawaryjne, zwiększają przyczepność pojazdu do podłoża. Hamują również poślizgi, są antypoślizgowe ale też pozwalają łatwiej wymanewrować, gdy kierowca straci nagłą kontrolę na nawierzchni pełnej lodu. Opony zimowe to gwarant bezpieczeństwa podczas złych warunków atmosferycznych.
Pogoda w Polsce lubi wariować, raz daje słońce, raz deszcz a zaraz później temperatury poniżej zera. W takim klimacie nawierzchnia staje się bardzo problematyczna, a opony zimowe pozwalają ją łatwiej pokonać.
Zakup opon to dość duży wydatek, ale ja zawsze gdy widzę, że poprzednie kończą swój żywot kupuje kolejne, ale w okresie letnim, są zawsze tańsze i na portalach aukcyjnych porównuje ceny. Sam je wymieniam, więc mam kolejną oszczędność, jedynie do punktu jadę na ustawienie zbieżności.